Zaproszenie na rajdy rowerowe

Przypominamy, że Gmina Łysomice bierze udział w zabawie – rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i zbiera kilometry, dzięki kręcącym na rowerach użytkownikom aplikacji Aktywne Miasta dla Gminy Łysomice. Wszystkich, którzy nie mają jeszcze aplikacji, zachęcamy do zainstalowania i wspólnej zabawy, można dołączyć, pozostało jeszcze kilka dni, kręcimy do końca czerwca.

Kolejną akcją organizowaną na terenie gminy zachęcającą do kręcenia kilometrów są dwa rajdy rowerowe z książką. Będzie pizza, każdy uczestnik dostanie odblaski,  będą ciekawe nagrody o łącznej puli 1200 PLN i można spędzić wyjątkowo, jedne z pierwszych  dni wakacji na świeżym powietrzu. Rajdom towarzyszyć będą ochotnicze straże pożarne. Akcja jest inicjowana i organizowana we współpracy z młodzieżą z Łysomic, która to uzyskała dofinansowanie do tej ciekawej rajdowej akcji w ramach projektu Młodzi z inicjatywą – Ziemi Gotyku.

Na jasnym tle w odcieniach łososiowych zamieszczona grafika dziewczynki jadącej na rowerze. nad tylnym kołem napis: "wakacje z pasją". Nad grafiką różnej wielkości i o różnej czcionce napisy: "MŁODZI Z INICJATYWĄ", " RAJD Z KSIĄŻKĄ". "na rowerze można wiele", "25 czerwca 2024", "dla uczestników dwóch rajdów ekstra nagrody". Pod grafiką mniejszą czcionką zostały umieszczone napisy: "10.30 GOSTKOWO-ZAKRZEWKO-LULKOWO-BARBARKA I Z POWROTEM", "na rajdzie losowanie NAGRÓD dla obecnych uczestników kręcących w aplikacji mobilnej Aktywne Miasta dla gm. Łysomice", "zapisy w bibliotekach Gostkowo, Zakrzewko i Lulkowo i ilość miejsc ograniczona", " uczestnicy poniżej 9 r. ż. możliwość udziału razem z opiekunem dzieci bez opiekunów muszą oddać w przeddzień rajdu wypełnione zgody opiekuna", "Projekt "Na rowerze można wiele" dofinansowany ze środków statutowych Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku w ramach konkursu "Młodzi z inicjatywą". U dołu plakaty logo sponsorów i patronów medialnych: Ziemia Gotyku, Młodzi z Inicjatywą, AKTYWNE MIASTA.

25 czerwca wtorek – start 10.30 – Gostkowo, przy bibliotece – jedziemy na Barbarkę, gdzie uczestnicy będą mogli zjeść pizzę oraz przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drogach, tam również losowanie nagród,

10.30  GOSTKOWO
10.50 ZAKRZEWKO
11.05 ŁYSOMICE
11.15 LULKOWO
11.25 PIWNICE
11.40 ŚWIERCZYNKI
12.20 BARBARKA

pizza 🙂

14.00 BARBARKA
14.40 ŚWIERCZYNKI
14.55 PIWNICE
15.05 LULKOWO
15.15 ŁYSOMICE
15.30 ZAKRZEWKO
15.50 GOSTKOWO

28 czerwca piątek – start 9.30 Lulkowo, przy bibliotece – w kierunku plaży nad jeziorem w Kamionkach, gdzie również zjemy pizzę i rozlosujemy nagrody, dla uczestników dwóch rajdów dodatkowe losowanie nagród EXTRA – będą m. in.  rowerowe akcesoria, gadżety, wejście na indywidualny trening z profesjonalnym trenerem Cross Fit – Cross Fox.
szczegóły na załączonych plakatach.

9.30 START LULKOWO (PRZY BIBLIOTECE)
9.40 ŁYSOMICE ( PRZY BIBLIOTECE – GS)
9.55 ZAKRZEWKO (PRZY BIBLIOTECE)
10.15 GOSTKOWO (PRZY BIBLIOTECE)
10.30   TURZNO (PRZY OSP)
10.45 KAMIONKI  (sklep)
11.00 KAMIONKI MAŁE jezioro

PIZZA

13.00 KAMIONKI PLAŻA
13.15 KAMIONKI SKLEP
13.30 TURZNO (PRZY OSP)
13.45 GOSTKOWO (PRZY BIBLIOTECE)
14.05 ZAKRZEWKO (PRZY BIBLIOTECE)
14.20 ŁYSOMICE ( PRZY BIBLIOTECE – GS)
14.30 LULKOWO (PRZY BIBLIOTECE)

Na jasnym tle w odcieniach łososiowych zamieszczona grafika dziewczynki jadącej na rowerze. nad tylnym kołem napis: "wakacje z pasją". Nad grafiką różnej wielkości i o różnej czcionce napisy: "MŁODZI Z INICJATYWĄ", "II RAJD Z KSIĄŻKĄ". "na rowerze można wiele", "28 czerwca 2024", "dla uczestników dwóch rajdów ekstra nagrody". Pod grafiką mniejszą czcionką zostały umieszczone napisy: "9.30 LULKOWO-ŁYSOMICE-ZAKRZEWKO-GOSTKOWO-KAMIONKI JEZIORO I Z POWROTEM", "na rajdzie losowanie NAGRÓD dla obecnych uczestników kręcących w aplikacji mobilnej Aktywne Miasta dla gm. Łysomice. DLA UCZESTNIKÓW DWÓCH RAJDÓW - DODATKOWE LOSOWANIE NAGRÓD EXTRA m.in. kask rowerowy od p. Macieja Dudkiewicza", "zapisy w bibliotekach Gostkowo, Zakrzewko i Lulkowo i ilość miejsc ograniczona", " uczestnicy poniżej 9 r. ż. możliwość udziału razem z opiekunem dzieci bez opiekunów muszą oddać w przeddzień rajdu wypełnione zgody opiekuna", "Projekt "Na rowerze można wiele" dofinansowany ze środków statutowych Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku w ramach konkursu "Młodzi z inicjatywą". U dołu plakaty logo sponsorów i patronów medialnych: Ziemia Gotyku, Młodzi z Inicjatywą, Cross Polna, Lewiatan, Wichrowe osiedle w Lulkowie.

Do rajdów można dołączyć w dowolnym momencie. Czasy przejazdu mogą delikatnie ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne oraz czas przejazdu dostosowany do uczestników

Gorąco zachęcamy do udziału wspólnie z pociechami, lub do mobilizacji młodzieży, która może wziąć udział samodzielnie.

W przypadku pytań dot.  rajdów lub aplikacji Aktywne Miasta, zachęcam do kontaktu Paulina Opałka – Wiśniewska
572 566 457
koordynator lokalny Rowerowej Stolicy Polski dla gminy Łysomice