Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0

Plakat uczestnictwa w programie "Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0". Na białym tle niebieskie wstawki w kształcie plam po prawej stronie u góry i po lewej na dole. Na górnej plamie zamieszczono grafikę koła z kratką i obok napis" "instytutep.pl" oraz grafikę domka i obok napis "programsmp.pl". Poniżej po lewej stronie umieszczone jest logo fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej a poniżej duży napis 'Placówka w Programie 'Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0". Obok zamieszcona jest grafika przedstawiająca osoby przy i na telefonie komórkowym. W dolnej niebieskiej plamie napis :"Instytut Edukacji Narodowej".

Szkoła Myślenie Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”.

Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie.

Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.