Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas IV – VIII

24 czerwca o godzinie 9.30 zabrzmiał w murach naszej szkoły po raz ostatni dzwonek dla ósmoklasistów. Uroczyste obchody zakończenia roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęło tradycyjne odtańczenie przez absolwentów poloneza, do którego zaproszona została Pani Dyrektor.

Zakończenie roku poprowadzili uczniowie klasy VII – Zuzanna Owczarczyk i Jakub Paziewski. W części oficjalnej nie zabrakło przemówień Pani Dyrektor Aldony Orzeł-Chechłowskiej i Wójta Gminy Łysomice Pana Piotra Kowala. Nastąpiło również przekazanie pocztu flagowego oraz ślubowanie uczniów kończących naukę w naszej szkole.

Po rozdaniu świadectw ósmoklasistom i przemowie przedstawiciela rodziców Pani Agnieszki Waliszewskiej nastał czas na część artystyczną. Absolwenci podziękowali swoim nauczycielom, a ich młodsi koledzy pożegnali ich pięknie odśpiewanymi wakacyjnymi piosenkami.

Nie zabrakło również rozdania świadectw z wyróżnieniem uczniów klas IV -VII i wręczenia nagród za udział w odbywających się w ostatnim czasie konkursach. Uczeń klasy VII Kacper Zając otrzymał specjalną nagrodę Pani Dyrektor za swoją pracę w Gminnym Konkursie Plastyczno-Recytatorskim, zaś uczeń klasy IV Tomasz Masny otrzymał nagrodę za wyróżnienie w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Rozdano również nagrody w szkolnym konkursie na domki dla owadów, który wygrał uczeń klasy V Robert Czachowski.

Po zakończeniu części oficjalnej młodsi uczniowie udali się do klas na dalsze rozdanie świadectw, a absolwenci w asyście Pani Dyrektor wkopali przed budynkiem szkoły pamiątkowe drzewko. Na koniec ósmoklasiści wraz z rodzicami pożegnali swoich nauczycieli słodkim poczęstunkiem. Niech to słodkie rozstanie będzie początkiem ich nowej drogi, na której spotkają wyzwania które pokonają i ludzi którzy im w tym pomogą.

Naszym pozostałym uczniom życzymy udanego odpoczynku i pamiętajcie że we wrześniu będziemy znów na Was czekać w murach Szkoły Podstawowej w Ostaszewie.