#napomocUKRAINIE

Droga społeczność Szkoły Podstawowej w Ostaszewie!!!
W związku z obecną sytuacją na Ukrainie, zwracamy się do Wszystkich z prośbą o włączenie się do zbiórki darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

Plakat Polskiego Czerwonego Krzyża przygotowany do akcji #napomocUkraninie. Poziomie pasy w trzech kolorach - niebieskim żółtym i białym tworzą tło plakatu. U góry napis #napomocUkrainie pod nim logo Polskiego Czerwnego Krzyża a pod nim napi ZBIÓRKA DARÓW RZECZOWYCH. POd nim trzy grafiki opatrzone podpisami- ŚRODKI OPATRUNKOWE, ŻYWNOŚĆ, ARTYKUŁY HIGIENICZNE. U dału plakatu na dwóch zielonych polach umieszczonych obok siebie hasła- Zbieramy także NOWE kocy i śpiwory oraz UWAGA! Nie zbieramy odzieży!


Zbieramy:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

Bierzemy również udział w zbiórce rzeczy organizowanej przez naszą gminę – listę artykułów pierwszej potrzeby zbieranych w gminie Łysomice można pobrać poniżej:

Dary rzeczowe będą zbierane na terenie naszej szkoły, a następnie przekazane PCK w Toruniu oraz do gminy.