Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Plakat z - tło podzielone trzema pasami - czerwonym, białym i niebieskim. Na czerwonym tle napis: "801889880 Telefon Zaufania dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych i ich bliskich". Na białym tle z prawej strony rozmazana grafika postaci a obok na czerwono informacja: "CZYM SĄ UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE? są to wszystkie uzależnienia, które nie są związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków), m.in.: uzależnienie od HAZARDU uzależnienie od INTERNETU, KOMPUTERA uzależnienie od SEKSU, PRACY uzależnienie od ZAKUPÓW czy OBJADANIA SIĘ. Na niebieskim tle zamieszczono napis: "Zadzwoń! Podpowiemy jak sobie radzić i gdzie szukać pomocy" oraz białą ramkę zatytułowaną: "Telefon prowadzi Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego" a w niej napis: " Telefon Zaufania 801 889 880 jest czynny codziennie, także w weekendy, w godzinach od 17 do 22". Pod spodem umieszczono drobnym czarnym drukiem napis: "Koszt połączenia z telefonów stacjonarnych to koszt jednego impulsu. Koszt połączenia z telefonów komórkowych - cena za każdą minutę zależnie od taryfy operatora. Pod Paskami zamieszczono logo ministerswa zdrowia i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu pragnie przypomnieć, że 10.10.2021 r. Obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zaburzenia psychiczne stają się jednym z wiodących problemów zdrowotnych, powodujących niesprawność życiową niektórych osób.
Pandemia COVID-19 doprowadziła do gwałtownego wzrostu zaburzeń psychicznych.
Nauka zdalna znacząco wpłynęła na osłabienie kondycji zdrowotnej dzieci i młodzieży, a także na zwiększenie skłonności do popadania w uzależnienia.
Na okoliczność powyższego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przesyła poniższe materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące uzależnień behawioralnych wśród młodzieży. Skierowane są one do rodziców, aby uwrażliwić ich na problem, który niosą ze sobą uzależnienia.
Jednocześnie przypominamy, że poprawieniu kondycji psychicznej młodzieży sprzyja realizowany w powiecie toruńskim program edukacyjny pn. „Zdrowie psychiczne. Radzenie sobie ze stresem”.

MATERIAŁY DLA RODZICÓW: