Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

Epidemia koronawirusa wywołuje w nas uczucia lęku, stresu i niepewności. Zwłaszcza silnie odczuwają je dzieci. Poniżej znajdziecie Państwo publikacje, które mają  wesprzeć rodziców w rozmowie z dzieckiem i wyjaśnieniu, na czym polega zagrożenie.

Praktyczny poradnik jak rozmawiać z dzieckiem o epidemii. https://1drv.ms/b/s!ArXlcK61AhFteQfyDspFyvNebdY?e=vuXLqo

Bajka napisana przez Dorotę Bródkę, psycholog, psychoterapeutę i mediator.  Opowiada o złym Królu Wirusie i dobrej Kwarantannie. W bardzo konkretny sposób opisuje obecną sytuację.. Dzięki tej bajce dzieci zrozumieją jak ważne jest mycie rąk.
https://1drv.ms/b/s!ArXlcK61AhFteBswwDHtxVY6oiA?e=iWCqZT

Masz tę moc to książka Wydawnictwa Olesiejuk, która w przystępny sposób opowiada  o wirusach, mechanizmach  namnażania się, objawach choroby  i sposobach zapobiegania zarażeniem.
https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/fileadmin/user_upload/pdf/Koronawirus.pdf

Cześć jestem wirus- kuzyn grypy i przeziębienia  to opowiadanie stworzone przez kolumbijską psycholog. Przedstawia krótką historię podróżującego po całym świecie wirusa, przywierającego do ludzi. Ilustracje zostały zaprojektowane tak, by dziecko samo mogło opowiedzieć o tym, jak się czuje słysząc o wirusie.
https://www.medexpress.pl/uploads/files/20200315-121750-dzieci-koronawirus-poradnik.pdf

Opowiadanie o Wirusie który nosił koronę  zamieszczone na stronie dla nauczycieli przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej Dzieckiem Bądź! Poważne treści przekazane w formie bajki.
https://www.dzieckiembadz.pl/2020/03/o-wirusie-ktory-nosi-korone-opowiadanie.html?fbclid=IwAR1xd2Ox235QEmv2nbLzE-7ocBSE-j354ZwEx_T1jLn7WuOysufakEEIXAA

Pedagog