Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach

30.11.2018 r. „Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”

 
Szkoła Podstawowa w Ostaszewie kolejny raz wzięła udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Odra – Niemen, polegającej na zbiórce żywności długoterminowej dla polskich kombatantów żyjących na Kresach (Ukraina, Białoruś, Litwa).

W piątek 30 listopada odbyło się szkolne pakowanie paczek. Każdej klasie udało się przygotować kompletną paczkę, w sumie nasza szkoła przygotowała 11 paczek. Uczniowie wraz z Wychowawcami przygotowali wcześniej kartki świąteczne z życzeniami i podziękowaniami za wolność dla żołnierzy walczących o Polskę, a których los pozostawił poza granicami naszego kraju. Kartki te i dobre słowo, są bardzo ważnym i wymaganym elementem paczek, gdyż sprawiają wiele radości kombatantom. Myśl, że ktoś o nich pamięta – bezcenna.

Na facebooku bydgoskiego oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen można śledzić losy naszych paczek. Jest zamieszczone podziękowanie dla Rodziców, Uczniów oraz Nauczycieli biorących udział w akcji. Została podana informacja, że paczki od nas trafią do osób szczególnych – do Sybiraków.

Bardzo dziękuję Rodzicom, Uczniom oraz Gronu Pedagogicznemu za pomoc i wsparcie akcji z cyklu Rodacy-Bohaterom.