Przejdź do treści
Szkoła Podstawowa w Ostaszewie

Szkoła Podstawowa w Ostaszewie

  • O szkole
    • Witam w naszej szkole
    • Wmurowanie kamienia węgielnego
    • Rozbudowa Naszej Szkoły
    • Historia
  • Aktualności
  • Informacje o szkole
    • Kontakt
    • Rekrutacja 2026/2027
    • Dokumenty szkolne
      • Statut Szkoły
      • Procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz zagrożenia zdrowia i życia
      • Regulamin przebywania Rodziców i innych osób na terenie szkoły
      • Procedury bezpieczeństwa
      • Klauzule
      • Polityka prywatności
    • Kadra pedagogiczna
    • Pedagog
    • Psycholog
    • Biblioteka
    • Osiągnięcia naszych uczniów
    • Wolontariat
    • Samorząd Uczniowski
    • SKO
  • Dla rodziców i uczniów
    • Dziennik elektroniczny
    • Plan zajęć
    • Czas pracy
    • Dowozy i odwozy
    • mLegitymacja
    • Doradztwo zawodowe
    • Wymagania edukacyjne na poszczególne oceny
    • Kalendarz roku
    • Podręczniki i wyprawki
    • Stołówka
      • Jadłospis
    • Infolinia dla dzieci i rodziców
  • Oddział przedszkolny
  • Projekty i innowacje
    • Mali Wielcy Odkrywcy
    • Czytam z klasą lekturki spod chmurki
    • Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0
    • Program dla szkół
      • Szklanka mleka
      • Owoce w szkole
  • Konkurs – Szancer
  • Archiwum
    • Konkurs – Szancer 2024/2025
    • Konkurs – Szancer 2023/2024
    • E-LEARNING
    • Rok szkolny 2021/2022
    • Rok szkolny 2020/2021
    • Rok szkolny 2019/2020
    • Rok szkolny 2018/2019
    • Oddział Przedszkolny 2024/2025
    • Oddział przedszkolny 2023/2024
    • Oddział przedszkolny 2022/2023
    • Oddział Przedszkolny 2021/2022
    • Oddział Przedszkolny 2020/2021
    • Oddział Przedszkolny 2019/2020
    • Projekt Małgosia
    • Rekrutacja 2022/2023
    • Koła zainteresowań
    • Rada Rodziców
    • Darczyńcy
    • Innowacja – „Cztery pory roku w mojej miejscowości”
  • Kontakt

Program „Mali Wielcy Odkrywcy”

Uczniowie oddziału przedszkolnego stoją w grupie przy szkolnym budynku. Piątka dzieci stojąca w pierwszym rzędzie trzyma w dłoniach miski, w których umieszczone są dary jesieni. Za dziećmi widoczny jest trawnik przykryty liśćmi oraz drzewa rosnące na terenie szkoły.
Uczeń pochyla się z lupą ustawioną przy oku nad miską, w której ułożone są wyschnięte liście . Obok ustawiona jest druga miseczka z zielonymi liśćmi, na których umieszczone są kamienia. Obie miseczki umieszczone są na parapecie.
Dwie uczennice stoją przy jednym pniu drzewa naprzeciwko siebie. Dziewczynki przykładają dłonie do kartek papieru, które opierają o pień drzewa.
Dwie uczennice siedzą przy stole. Przed nimi leżą kartki z nadrukowanymi szaro - brązowymi kwadratami.
Uczniowie oddziału przedszkolnego stoją w grupie za dużym stołem. Przed nimi na stole leżą miski z darami jesieni oraz czarne kartki.
Uczniowie oddziału przedszkolnego stoją w kręgu przy pniu drzewa. Dzieci przykładają do niego kolorowe tubki z papieru, które ustawiaja na wysokości swoich uszu.
Uczniowie oddziału przedszkolnego kucają w rzędzie na szkolnym boisku. Przed nimi zawieszony jest długi sznurek, z którego co kawałek zwisa jakiś przedmiot. Pod przedmiotami ułożone są białe kartki. Dzieci przyglądając się przedmiotom jednocześnie pochylają się nad kartkami.
Uczennica siedzi samotnie przy stole i kroi większe kawałki pomarańczy umieszczone na białej desce przed nią.
Zdjęcie stołu na którym w rzędzie zostały ustawione trzy słoiki, w których umieszczono kawałki cytryn w różnych zalewach. Za stołem widoczne są siedzące dzieci. Dwoje z nich opiera głowy na swoich dłoniach.
Uczniowie oddziału przedszkolnego siedzą przy długim stole i machają w kierunku obiektywu. Na środku stołu stoją butelki i słoiki.
Uczniowie oddziału przedszkolnego siedzą w rzędzie na dywanie. Jedna z dziewczynek wącha zawartość słoika trzymanego w dłoniach. Chłopiec siedzący kawałek dalej wychyla się opierając na jednej dłoni i przygląda się dziewczynce.
Uczniowie oddziału przedszkolnego kucają na dywanie. Dwie dziewczynki widoczne na pierwszym planie siedzą przy krzesełku, na którym ustawione są dwie szklanki z wodą, w których umieszczone są szyszki.
Uczennice oddziału przedszkolnego kucają na dywanie pochylając się wspólnie nad krzesłem, na którym stoją dwie szklanki z wodą. W wodzie umieszczone są szyszki.

Nawigacja wpisu

Obiady – informacja
Konkurs Samorządu Uczniowskiego – „Moje Ferie”

Informacje i serwisy powiązane



Kontakt

Szkoła Podstawowa w Ostaszewie
Ostaszewo 42
87-148 Łysomice
gmina Łysomice, powiat toruński
województwo kujawsko-pomorskie
tel. 516 609 607
Księgowość – 510 709 653

Wyszukaj na stronie

putlocker
embedgooglemap.net
Dumnie wspierane przez WordPressa | Szablon: Oria by JustFreeThemes.