Telefony zaufania

Zdjęcie plakatu informującego o telefonach zaufania. Na białym tle niebieskie napisy: "Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych: 800 70 2222 CAŁODOBOWY Centrum Wsparcia dla osób dorosłych z kryzysie psychicznym 800 12 12 12 CAŁODOBOWY Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 116 111 CAŁODOBOWY Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 123 CAŁODOBOWY Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych 112 Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia Inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na stronach: www.zapobiegamysamobojstwom.pl www.zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe www.pokonackryzys.pl". U dołu logo: Ministerstwa Zdrowia, NPZ , Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Poniżej napis "Zadanie realizowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowane przez Ministra Zdrowia.

Przypominamy, że dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.