Obchody Święta Niepodległości

Najważniejsze Święto – Święto Wolności. Polska po 123 latach odzyskała upragnioną wolność. Polska zniknęła na długo z mapy Europy, a tym samym i Świata, ale duch walki nie umarł w uciemiężonym przez zaborców narodzie. W sercach Polaków nadal tliła się iskra nadziei. I tak w dniu 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała upragnioną wolność.

Tradycyjnie w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy VI i II we wzruszających strofach wierszy, w wersach śpiewanych pieśni przybliżyli, ten jakże ważny w dziejach naszej Ojczyzny fragment historii. Swoje słowa skierowała do zgromadzonych Pani Dyrektor dr Aldona Orzeł – Chechłowska, podkreślając, że o wolność należy dbać i ją szanować.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawiciela Organu Prowadzącego Szkołę. Pani Bożena Stempska – Sekretarz Gminy Łysomice wyraziła swoje uznanie i skierowała podziękowania do Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego, Rodziców i Uczniów za kultywowanie postaw patriotycznych.

Tego dnia o godz. 11.11 odśpiewany został Hymn Polski.