„Mieszkam w ciekawym miejscu – podążam Szlakiem Kopernikowskim” – wystawa prac w naszej szkole

W związku z obchodami 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i wytyczanego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Szlaku Kopernikowskiego zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Toruniu konkurs plastyczny pt. „Mieszkam w ciekawym miejscu – podążam Szlakiem Kopernikowskim”.

W tym roku uczniowie ze szkół i przedszkoli działających na terenie powiatu toruńskiego nadesłali prawie 400 prac, które podzielono na trzy kategorie ze względu na wiek autorów dzieł (klasy: 0-III, IV-VI i VII-VIII). Wyboru najlepszych z nich dokonało jury w składzie:

– Monika Budzeniusz – dyrektor Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku, animatorka kultury,

– dr Katarzyna Minczykowska-Targowska – historyczka, prezes Fundacji „Dorotkowo”, przez wiele lat zawodowo związana z Fundacją Elżbiety Zawackiej,

– Marcin Gręźlikowski znany jako Andrzej Poprostu – toruński malarz, artysta, twórca murali prezentowanych w przestrzeni miejskiej.

Uczestnikami tego konkursu byli również uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostaszewie. Spośród wielu prac, nagrodzeni i wyróżnieni zostali także nasi uczniowie:

Kategoria klas IV-VI

Nagrodzeni:

  1. Wiktoria Abramowicz, SP Ostaszewo
  2. Martyna Gajewska, SP Ostaszewo

Wyróżnieni:

  1. Laura Kontowicz, SP Ostaszewo

Kategoria klas VII-VIII

Wyróżnieni:

  1. Zofia Makowska, SP Ostaszewo
  2. Roksana Pawlak, SP Ostaszewo

W dniach od 22.03.2023 r do 30.03.2023 r. we współpracy z Starostwem Toruńskim zorganizowana została wystawa najlepszych i nagrodzonych prac. Wszystkich chętnych zapraszamy do jej zwiedzania.